W czwartek 30.11.2017 r. odbył się coroczny szkolny konkurs kulinarny. Była to już XI edycja tego konkursu pod wspaniałym tematem: FINEZJA SMAKU POTRAW Z WYKORZYSTANIEM POLSKICH GRZYBÓW
LEŚNYCH W konkursie wzięło udział 12 uczestników z klas technikum, zasadniczej szkoły zawodowej i branżowej szkoły pierwszego stopnia. Wszyscy wykonali wysmakowane potrawy adekwatne do tematu, a w całej szkole można było czuć aromat leśnych grzybów.
Zmagania konkursowiczów oceniali licznie przybyli na konkurs profesjonaliści – szefowie kuchni, którzy rzetelnie obserwowali pracę uczniów, ale również doradzali, podpowiadali rozwiązania i udzielali cennych wskazówek do dalszej pracy:
– pan Jacek Dutka, prezes Beskidzkiego Klubu Kulinarnego
– pan Dawid Konior z Restauracji Pastamore
– pan Przemysław Baczyński z Dworku New Restrant
– pan Grzegorz Nowak z Restauracji Hotelu Qubus
– pan Jan Dutka, ekspert kulinarny
– pan Filip Suski z Restauracja Amici
Sędziowie oceniali odpowiedni dobór i właściwe przygotowanie surowców, prawidłowe zastosowanie technik kulinarnych, smak, kreatywność oraz aranżację dania na talerzu.
Żadna potrawa nie zajęła I. miejsca, a najlepszymi okazali się :
II miejsce:
– Adrian Haczek kl. 3TŻ 1 , Comber z królika w ziołowej pierzynce
– Dominika Goryl kl. 1AX, Risotto z grzybami na zielonej chmurce z koperku w asyście musu jagodowego

III miejsce:
– Natalia Bieszczad kl. 3A, Leśne pieńki z polędwiczki wieprzowej, faszerowane owczym serem z mufinką ziemniaczaną i sosem z grzybów leśnych – Robert Filipek kl. 3TŻ 3 , Pierś z kaczki na aromatycznych buraczkach w kompozycji z owoców i bakalii w towarzystwie kaszotto z kurkami Wyróżnienia:
– Natalia Wątroba kl.2TŻ 1 , Tartaletki z grzybami leśnymi i dynią, kurczak oraz sos tymiankowy
– Tomasz Jarmolski kl. 1TŻ 2 , Stek aromatyzowany czerwonym pieprzem z sosem grzybowym na puree z marchwi, z konfiturą z czerwonej cebuli
Gratulujemy laureatom! Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, życzymy dalszego zapału i wielu sukcesów w konkursach kulinarnych i nie tylko.