Uczniowie z klasy 1TŻ2 – Gluza Beata, Gil Zuzanna, Gustof Wiktoria, Koźbiał Kinga,  Łyszczek Dawid, Moskała Krzysztof, Naglik Patrycja, Stryczek Oskar, Ślósarczyk Adrian, Twardy Kacper,  Wawok Dawid, Wątroba Beata –  pod przewodnictwem wychowawczyni Pani Moniki Podolskiej i pedagogów szkolnych Pani Natalii Dziedzic i Pani Iwony Rosa wzięli udział w konkursie „MAM TALENT NA BEZPIECZEŃSTWO” realizowanym przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz TVP-3 oddział w Katowicach.

Tematyka konkursu obejmowała zagrożenia związane z uczestnictwem w ruchu drogowym, wizję bezpiecznej komunikacji.

11 czerwca wraz z Panią Dyrektor Jolantą Wikło i Panem Inspektorem Aleksandrem Pietrzakiem,  mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w gali finałowej połączonej z ogłoszeniem wyników, która odbyła się w Teatrze Śląskim w Katowicach, scena w Malarni. Nasi uczniowie wśród wszystkich biorących udział zdobyli wyróżnienie w kategorii Film. Gratulujemy kreatywności i pamiętajmy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.