W grudniu 2017r. uczennica naszej szkoły Aleksandra Binkowska z klasy 3 technik kelner wygrała Ogólnopolski Konkurs Barmański Monin Cup Junior. Nagrodą główną w tym konkursie było reprezentowanie Polski i naszej Szkoły w konkursie Monin Cup Hungary w Budapeszcie.
28 maja 2018r. Aleksandra Binkowska wraz z opiekunami Lucyną Kacprowicz i Sabiną Czurczak-Frycz wybrały się na podbój Węgier. Konkurs składał się z 3 etapów: pierwszy polegał na wykonaniu koktajlu zgodnie ze zgłoszoną recepturą, w drugim etapie wybrana z pośród 30 zawodników ścisła siódemka wykonywała ponownie koktajl, prezentując go w języku angielskim. Ostatni etap to tzw. “czarna skrzynka”, czyli z wybranych przez organizatorów produktów, zawodnicy musieli skomponować nowy koktajl w czasie 15 minut i sporządzić go dla 4 osób w jury.
Ola dostała się do siódemki ścisłych finalistów i w efekcie zdobyła puchar za najlepszą dekorację oraz wyróżnienie za technikę pracy. Konkurs ten był dla Oli prawdziwą szkołą barmaństwa,  ponieważ uczennica nasza musiała zmierzyć się z profesjonalnymi barmanami z Węgier.
Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów  barmańskich, a organizatorom tego konkursu dziękujemy za wspaniałą przygodę i lekcję z barmaństwa.

Opracowała: Lucyna Kacprowicz