W dniach od 31.05 do 08.06 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w wycieczce zagranicznej do Hiszpanii.

W czwartek, dokładnie o godzinie 15.00, wyruszyliśmy autokarem w kierunku Szwajcarii, pierwszego miejsca, które zwiedzaliśmy w drodze do Lloret de Mar. Kraj ten przywitał nas przepiękną, słoneczną pogodą. Montreaux, Lozanna i Genewa to miasta, które zwiedziliśmy, a niesamowite szwajcarskie widoki podziwialiśmy podczas rejsu po jeziorze Genewskim.

Hiszpania – to urokliwy kraj, a wybrzeże Costa Brava (czyli tzw. dzikie wybrzeże) pełne jest pięknych plaż i miejsc wartych zobaczenia. Pierwszy dzień w Lloret de Mar spędziliśmy na poznawaniu okolicy oraz, oczywiście, plażowaniu i kąpieli w morzu. Wąskie uliczki, mnóstwo restauracji, kawiarenek, sklepów z pamiątkami, wysokie palmy, słońce – to tylko kilka z wielu rzeczy, które oczarowały nas w tej miejscowości. Kolejne dwa dni były intensywne, ale jakże przyjemne! Zwiedziliśmy miasto Tossa del Mar z przepiękną panoramą i skalistym wybrzeżem. Następnie odwiedziliśmy ogród botaniczny Mari Murtra w Blanes. Wędrówka alejkami wśród śródziemnomorskiej, afrykańskiej czy amerykańskiej roślinności to prawdziwa przyjemność. Tym bardziej, że z wielu pieszych traktów roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki. Nazajutrz udaliśmy się do Barcelony. W kilku słowach trudno opisać, jak niesamowite i zaskakujące to miasto. Zwiedziliśmy w nim bazylikę Sagrada Familia, dzielnicę Gotycką z Katedrą i Placem Królewskim, Casa Mila, długą i pełną straganów ulicę Las Ramblas, Park Guell, gdzie oryginalne budowle projektował sam kataloński architekt Antonio Gaudí, oraz ogromny Stadion Camp Nou. Przedostatni dzień poświęcony był na zajęcia własne, czyli w skrócie: plażowanie, opalanie się, pływanie oraz wędrowanie malowniczymi alejkami Lloret, próbowanie lokalnych przysmaków, tzw. tapas oraz robienie niezliczonej ilości zdjęć. 6 czerwca opuściliśmy hotel oraz wyruszyliśmy w kierunku Girony, gdzie zobaczyliśmy starówkę, oraz Carcassonne, które posiada największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny i największe w Europie fortyfikacje znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. O poranku następnego dnia dotarliśmy do Francji, a Lazurowe Wybrzeże i Nicea wywarły na nas ogromne wrażenie. Mogliśmy przespacerować się słynną Promenadą Anglików, podziwiać Stare Miasto, a na sam koniec wycieczki wisienką na torcie była krótka podróż pociągiem do Monako – państwa, które zachwyciło nas fantastycznymi widokami i architekturą. W piątek, 8 czerwca, w godzinach wieczornych wróciliśmy do Polski.

Była to pierwsza, a zarazem bardzo udana, szkolna wycieczka do Hiszpanii. Jesteśmy przekonani, że pozostanie ona w pamięci uczestników przez długi czas.