Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do przedświątecznego Wiednia na jednodniową wycieczkę, która odbędzie się w środę 19 grudnia 2018 r.

Tradycja Wiedeńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego liczy już sobie ponad siedem wieków.
W centrum „Ratuskiego” placu stoi wielka choinka, co roku przywożona z innego austriackiego landu, a nieco dalej – w małym parku słynne drzewo serc, drzewo przystrojone ozdobami – sowami, inne przystrojone bombkami w kształcie gwiazdek czy balonów. Z tej samej strony znajduje się kolorowa  brama, święcąca w nocy,  prowadząca na jarmark. Miejsce to wygląda przepięknie zwłaszcza po zmroku. Okolica rozświetlana jest wtedy kolorowymi lampkami. Tłumy turystów i miejscowych są tak duże, że trudno jest się przez niego przedostać, a co dopiero spokojnie pooglądać straganiki, czy popróbować wiedeńskich specjałów kulinarnych.

Program wyjazdu: Wyjazd z Bielska-Białej o godz. 5.00, przejazd przez Czechy do Wiednia – wzgórze Kahlenberg (historia Odsieczy Wiedeńskiej, zwiedzanie kościoła polskiego). Spacer po starym mieście: Akademia Nauk, Katedra św. Szczepana – duma i jeden z symboli miasta. Wznosi się centralnie na Stephanplatz w sercu najstarszej części miasta; Hofburg – wiedeński pałac władców Austrii, Ratusz. Wizyta na największym i najpopularniejszym Jarmarku Bożonarodzeniowym w całej Austrii, najliczniej odwiedzanym jarmarku świątecznym w Europie. Wyjazd z Wiednia około godziny 19.00, przejazd przez Czechy, przyjazd do Bielska-Białej około godziny 23.00.

Świadczenia: przejazd autokarem, opłaty parkingowe i drogowe, – opieka pilota, ubezpieczenie Nnw i KL, – składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10z/os.

Koszt:  160 zł od osoby.

Termin I wpłaty: 100 zł / do dnia 9 XI 2018 r. /Termin II wpłaty: 60 zł / do dnia 30 XI 2018 r.

Klasy, które już zgłosiły swój udział w wyjeździe: 1TŻ1, 1TŻ2, 1KL, 2TŻ1, 3TŻ1, 4TŻ2

Wpłaty i wszystkie szczegółowe informacje dotyczące wycieczki u pani wicedyrektor Lidii Szarek