21 listopada 2018 r. w Poznaniu odbył się finał 14. edycji konkursu kulinarnego dla uczniów szkół gastronomicznych “Młody Kreator Sztuki Kulinarnej 2018”. Tematem konkursu było danie główne z indyka z podrobami drobiowymi i dowolnym produktem Knorr Professional. Ogólnopolski konkurs składał się z 3 etapów. 24 października 2018 r. toczyła się rywalizacja w półfinale. Nasz uczeń Tomasz Jarmolski wywalczył w nim wyróżnienie i przeszedł do ostatniego etapu. W finale 10 uczestników walczyło o tytuł Młodego Kreatora Sztuki Kulinarnej.

Zmagania Tomka podczas konkursu były transmitowane na żywo, a uczniowie naszej szkoły mogli kibicować i obserwować swojego kolegę podczas pracy. Znaleźć się wśród dziesięciu najlepszych Młodych Kreatorów Sztuki Kulinarnej z całej Polski to niemały wyczyn.

Konkurs oceniało jury w składzie: przewodniczący Tomasz Purol, członkowie jury Robert Skubisz, Konrad Birek, Paweł Salamon, Marek Furczyk, Łukasz Daszyński. Jury pod przewodnictwem Tomasz Purola było bardzo miło zaskoczone wysokim poziomem przygotowanych potraw. Jurorzy oraz kucharze zwrócili szczególną uwagę na szacunek do produktów, na zaskakująco dużą ilość zastosowanych technik kulinarnych oraz ciekawych dodatków użytych do przygotowania dań.

Gratulujemy Tomkowi i zarazem jesteśmy dumni. Ucznia przygotowywał Pan Sławomir Dudys, któremu dziękujemy i gratulujemy sukcesu.
Relacja na żywo jest dostępna na stronie Unilever Food Solutions. Zapraszamy do oglądania.