)W dniu 16.11.2018 r., w Bielskiej Szkole Przemysłowej, odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Interdyscyplinarnego związanego z obchodami  100-lecia odzyskania niepodległości „Polska to jest wielka rzecz”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice. W konkurencji literacko-wokalnej „Bo za naszą Polskę idą w bój…” (konkurs chórów i solistów) – Michaela Grubesic z kl.1TT oraz Katarzyna Leś „Niech się Polska przyśni Tobie…” (konkurs recytatorski) z kl.2Tż1, a w konkurencji Sympozjum (wielcy, znani, zapomniani), Joanna Lazar z kl.3Tż2, której zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat postaci, które rozsławiły imię Polski poprzez swoje sukcesy w dziedzinie sztuki, plastyki, wojskowości, literatury, odkryć, sportu, nauki, itd.

Miło mi poinformować, że w wyniku konkursu uczennica Michaela Grubesic wyśpiewała sobie drugie miejsce, a Katarzyna Leś wyrecytowała miejsce trzecie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

(źródło zdjęć: http://www.bsp.bielsko.pl/?p=22176)

Aneta Wójcik-Nowak