Szkolny Konkurs Kulinarny 2019 właśnie przeszedł do historii, a to jego krótkie podsumowanie.
Do rywalizacji stanęło ośmioro uczniów i jak powiedział przewodniczący jury – wszyscy wygrali, bo odważyli się wziąć udział w tym konkursie, poddać się ocenie naprawdę srogich sędziów, gotować przed “swoimi”, co jest ogromną presją.
Podsumowując konkurs nasi eksperci nie szczędzili pochwał, chociaż padło tez wiele słów krytyki, jednak była to konstruktywna krytyka. Jednym słowem – za naszymi uczniami wielka lekcja gotowania, pokory, a przede wszystkim bogate doświadczenie kulinarne.
No ale skoro konkurs, to są i miejsca. Trzecie miejsce zajęła Natalia Wątroba, drugie – Damian Odrowąż. Na najwyższym stopniu podium stanął Zbyszek Dopart. Jury przyznało również wyróżnienie dla Wiktorii Zoń. Wielkie gratulacje!
Na koniec słowa podziękowania dla naszych znakomitych gości – jury konkursowego, panów Dawida Koniora z Restauracji Pastamore (przewodniczący jury), Michała Szczeblewskiego – Karczma Rogata, Jana Dutki – Po Świecie Kuchni, Maksymilina Gryca z Karczmy pod Lotniskiem oraz Jacka Rugały z Restauracji Margerita. Dziękujemy za poświęcony czas, za dzielenie się swoim doświadczeniem, za cenne rady, za krytykę i pochwały. Dziękujemy również za ufundowane nagrody, bo uczniowie otrzymali zestaw noży z Restauracji Margerita, a także zaproszenia do tejże restauracji oraz do Wrzosowej Chaty. Niech to będzie zachętą dla wszystkich, którzy się tym razem nie zdecydowali. Warto brać udział w naszych konkursach!