W dniu 6 lutego 2019r w naszej szkole odbył się  II Szkolny Multimedialny Konkurs  Językowy w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków pt.: „ Ekspresje językowe – potrafię wypowiadać się w językach europejskich”.

W konkursie wzięło 12 uczniów technikum, a byli to Laura Naworol z klasy 2tż1, Zofia Sztwiertnia, Dawid Łyszczek oraz Szymon Nowak  z klasy 2tż2, Miłosz Patri z klasy 2tt, Dominika Kwiatkowska  oraz Natalia Zięba z klasy 3kl, Klaudia Mendrok oraz Marta Markiefka z klasy 3tż1, Faber Weronika oraz Joanna Lazar z klasy 3tż2, Anna Owczarek  z klasy 4tk.

Zadaniem konkursowym było  wykonanie prezentacji multimedialnej na jeden z wybranych tematów w języku angielskim, niemieckim, francuskim i  włoskim, z wykorzystaniem technologii informacyjnej, oraz przedstawienie go przed szkolnym jury w składzie pani dyrektor Jolanta Wikło, pani w- ce dyrektor Agnieszka Hyrlik, pani w-ce dyrektor Lidia Szarek, przewodnicząca ZNJO  Renata Zyzańska oraz współorganizator konkursu Anita Chilińska. Tematy  konkursowe nawiązywały do tematów lekcji przerabianych na zajęciach z języka obcego, a były to:

1.Mój dom marzeń – położenie, typ domu, wyposażenie, cechy szczególne.

2.Ostatnie wakacje – miejsce, wrażenia, ludzie.

3. Święta w moim domu – świat prezentów, upominków, przysmaków i ozdób świątecznych.

4.Moja pasja, hobby, zainteresowania.

5. Słynne osobowości, prominenci  i celebryci – Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch i Rosji.

6. Ciekawe miejsca na ziemi – miasto, zabytek, pomnik przyrody

Młodzież zaprezentowała bardzo dobry poziom opanowania języka obcego oraz technik multimedialnych.  Uczniowie wykazali się  ogromną pomysłowością i umiejętnością autoprezentacji. Finalistami konkursu zostali:

1 miejsce – Dawid Łyszczek z klasy 2tż2  język angielski

2 miejsce –   Laura Naworol  z klasy 2tz1  język włoski

3 miejsce – Natalia Zięba z klasy 3kl  język  francuski

Wyróżnienie – Weronika Faber z klasy 3tż2  język niemiecki

Uroczystość uświetniły występy wokalne uczniów Krzysztofa Moskały z klasy2 tż2 wraz z zespołem „Oreo” w języku włoskim, Agnieszki Siąkały z klasy 3kl w języku angielskim  oraz Anny  Bakalarskiej i   Karoliny Gluzy z klasy 4tż3 w języku francuskim.  Zwieńczeniem uroczystości była relacja uczennic  Natalii Wątroby oraz   Magdaleny Kapias z klasy 3tż1 na temat pobytu w Hiszpanii w mieście Malaga na praktykach zawodowych w ramach projektu unijnego   „Gotowanie kluczem do sukcesu- praktyki w Hiszpanii.”