W dwa kolejne piątki, 22 i 29 marca klasa 3Tż2 wraz z prof. Eweliną Kaps oraz ks. Januszem Talikiem miała okazję uczestniczyć w dwóch nadzwyczajnych spotkaniach z historią bielskich Żydów. Pierwsze odbyło się na bielskim cmentarzu żydowskim, gdzie w sali ceremonii, a potem pomiędzy historycznymi macewami nauczyciele  opowiedzieli dzieje bielskiego kirkuta, przedstawili ceremoniał pochówku, związane z nim obrzędy, ale też tradycje żałoby w żydowskiej kulturze. Było sporo o symbolice, o podobieństwach z tradycją chrześcijańską, o sławnych bielszczanach spoczywających na tym cmentarzu, ale również o kulturowym odradzaniu się tego miejsca. Niektórzy uczniowie mieli bowiem okazję obejrzeć listopadowe widowisko na podstawie „Dziadów” A. Mickiewicza  wystawiane właśnie w Domu Przedpogrzebowym. W tym spotkaniu uczestniczyła również Pani Brygida Lazar, zainteresowana tematem Mama Asi. W kolejny piątek klasa uczestniczyła w spotkaniu z Panią Dorotą Wiewiórą, szefową Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku-Białej w siedzibie Gminy właśnie. Spotkanie to było o tyle cenne, że uczniowie nie tylko poznali historię bielskich Żydów, nie tylko poznali Dorotę Wiewiórę i jej prywatną, rodzinną  historię, nie tylko poznali zakres działalności Gminy, ale przede wszystkim mogli wejść do Sali Modlitw, dotknąć w przenośni, ale i dosłownie fragmentu tej kultury, która  przed wojną stanowiła istotny element składowy mapy kulturowej i religijnej naszego miasta.