W tym roku tradycja nieco się zmieniła i Dzień Otwarty w Naszej Szkole odbył się w maju, a nie jak co roku w kwietniu. Był to idealny czas dla kandydatów do klas pierwszych, którzy doskonale wiedzą już jaką szkołę i klasę chcą wybrać. Rozmowy z naszymi przyszłymi uczniami były konkretne i precyzyjnie ukierunkowane pod względem zawodowym.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oprowadzali grupy Ósmoklasistów i Gimnazjalistów po budynku przy ulicy Sobieskiego, gdzie:

– w sali gimnastycznej przedstawione były projekty szkolne oraz praktyki zawodowe w kraju i zagranicą,

– w sali OK alternatywne metody parzenia kawy i projekt Erasmus – praktyki we Włoszech i Hiszpanii,

– w sali nr 9 – zakończenie projektu „Lody Schellera”,

– w sali nr 10 – lekcja Technologii Gastronomicznej,

– w sali 14 – doradztwo zawodowe, punkt informacyjny dot. naboru, , zaświadczenie o przybyciu na Dzień Otwarty

W budynku przy ulicy Sobieskiego odbywały się lekcje przy drzwiach otwartych, zgodnie z planem.

W tym dniu odwiedziło nas 230 uczniów kończących Gimnazjum i 120 uczniów kończących szkołę podstawową, co w sumie daje 350 odwiedzających uczniów.

Do zobaczenia podczas rekrutacji i na rozpoczęciu nowego roku szkolnego.