Konkurs projektowy „Niemiecki ma klasę“ – „ Deutsch hat Klasse”  w roku szkolnym 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 68 zespołów z całej Polski przekształciło sale lekcyjne, w których odbywa się nauka języka niemieckiego, w ramach konkursu projektowego „Niemiecki ma klasę”. Również uczniowie i uczennice klasy 3 KL – grupa j. niemieckiego Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku – Białej  w składzie : Wiktoria Gryc, Kamil Hess, Laura Jelonek, Magdalena Jończy, Dawid Kulka, Radosław Łyczko, Dominika Magiera, Izabela Momot, Monika Nosalik, Michał Puchalik, Łukasz Smok i Julia Szczerbowska wraz z koordynatorem projektu kol. Anitą Chilińską, wypracowywali wspólnie w czasie spotkań projektowych  pomysły na wymarzoną salę, przygotowywali plakaty edukacyjne i inne kreatywne pomoce, wypróbowywali różnorodne ustawienia ławek. W wyniku tych działań powstały miejsca, które wspierają  naukę języka niemieckiego i odpowiadają na potrzeby młodzieży. W ramach projektu uczniowie rozwijali  również  kompetencje językowe poprzez  gry i zabawy edukacyjne, spotkania dyskusyjne, spotkania aranżacji i projektowania klasy. Zakres wprowadzonych zmian również w tym roku wyraźnie pokazał, że warto włączać uczniów w planowanie aranżacji przestrzeni szkolnej. Z całą pewnością sala lekcyjna zmieniła się na lepsze i to poprawiło w znaczącym stopniu komfort pracy. Działania grupy projektowej zostały ocenione dobrze przez komisję Instytutu Goethego w Warszawie  w składzie przewodnicząca komisji konkursowej pani Ewa Dorota Ostaszewska oraz członkini jury pani Monika Łagowska. Uczestnicy projektu konkursowego wraz z koordynatorem projektu otrzymali dyplomy uczestnictwa wraz z upominkami. Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych również otrzymał dyplom uczestnictwa w projekcie oraz zapisał się na mapie kreatywnych szkół w Polsce.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej IV edycji konkursu projektowego „Niemiecki ma klasę” za zaangażowanie, pomysłowość w aranżacji  sali lekcyjnej oraz godną podziwu motywację do nauki języka niemieckiego.