Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 9 Festiwalu Dobrej Energii, który odbył się 12.06.2019r. w parku im. J. Słowackiego.
W „Strefie Dobrego Smaku”, tak nazwano stanowisko naszej szkoły, uczniowie zaprezentowali Gastronoma w tematach: soczyste rzeźby z ogrodu, sztuka dekorowania cukierniczego i letnie drinki owocowe.
Sztukę rzeźby w owocach i warzywach przedstawiały uczennice z klasy 1TŻ2 Wiktoria i Aleksandra oraz z klasy 1 TT Krzysiek, Kuba i Kacper. Dziewczęta w ramach warsztatu carvingowego uczyły chętne osoby rzeźbienia warzyw i owoców pod czujnym okiem pani Bernardyny Zielińskiej.
Ostatnie nasze stanowisko zaprezentowane było przez barmanki z klasy 3 kl Paulinę i Magdalenę, które serwowały letnie owocowe i odświeżające drinki, pod opieką pani Sabiny Czurczak Frycz.
Ponadto, uczniowie klasy 3 kl Julia i Alan obsługiwali kuchnię polową, w pierwszej turze wydając grochówkę a w drugiej turze, dla mieszkańców Bielska-Białej Monika i Justyna. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się wyprodukowany siłą własnych mięśni sok
z pomarańczy. Za obsługę ekologicznego wyciskacza soku odpowiedzialni byli Igor i Konrad
w pierwszej turze a w drugiej turze Dawid i Michał również z klasy 3 kl.
Wszyscy uczniowie otrzymali od organizatorów zielone koszulki z napisem „Bielsko-Biała chroni klimat”.

W przyszłym roku też tam chcemy być!!!!

Koordynator szkolny Bogusława Grabowska