W dniach 28-30 czerwca 2019 roku w Bielsku-Białej na Placu Ratuszowym odbył się Festiwal Miast Partnerskich połączony z Festiwalem Memphis in Poland, podczas którego w ramach strefy kulinarnej uczniowie naszej szkoły mieli okazję pracować z Panem Edwardem Nowakowskim.              Szef Edward Nowakowski urodzony w Linz w Austrii, wychowany w Polsce, po ukończeniu Szkoły Gastronomicznej we Wrocławiu pracował w renomowanych hotelach w Zakopanem, Wrocławiu i Kłodzku. W 1977 roku wyemigrował do USA, gdzie oprócz pracy w uznanych hotelach w Nowym Jorku, Dallas i Norfolk działał  jako szef kuchni Centrum Kongresowego University of Memphis. Prowadził zajęcia w LEcole Culinary Institute of Memphis. Brał udział w licznych konkursach kulinarnych zdobywając  między innymi złoty medal, dwa brązowe i dwa czarne ,,Genewa”. Jest autorem książki ,,Brush with Edge of Time and Profession”. W czasie swojej pracy w USA przyjmował wielu znanych gości takich jak Bill Clinton, Donald  Trump, Al Gore czy gen. McCall. Obecnie prowadzi centrum gastronomiczne ,, Euro Fine Catering Services”. Dla naszych uczniów praca z tak utytułowanym kucharzem i ciekawym człowiekiem była wyróżnieniem. Na zdjęciach poniżej Wiktoria Dawidek, Tomasz Jarmolski, Paweł Zoń, Maksymilian Berdowski i Damian Odrowąż. Pozostaje mieć nadzieję, iż nasi młodzi adepci sztuki kulinarnej dzięki temu niezwykłemu spotkaniu  wybiorą swoją niepowtarzalną ścieżkę kariery.

Halina Świerczek