FESTIWAL KWAŚNICY W BIELSKU-BIAŁEJ

W dniach 9-11 sierpnia 2019 r. odbyła się jedna z największych imprez kulinarnych w województwie śląskim – na terenie stoku narciarskiego pod Dębowcem – XVI edycja Światowego Festiwalu Kwaśnicy. My też tam byliśmy.

Nauczyciele i uczniowie ZSGiH brali udział w Konkursie Gotowania Kwaśnicy zorganizowanym przez Karczmę Rogata.  11  konkursowych ekip gotowało kwaśnice według własnej receptury i pomysłu; każda  była inna. Wszystkim bardzo smakowała „nasza kwaśnica”.

Kwaśnica została ugotowana również w wielkim garze i rozdawana wszystkim odwiedzającym.

Ekipa z ZSGiH to nauczyciele: Grzegorz Drużbański, Małgorzata Kłopotowska, Małgorzata Konstanty, Halina Świerczek oraz uczniowie: Martyna Matejko, Damian Odrowąż, Wiktoria Jakubiec, Patrycja Jakubiec, Patrycja Hawryłeczko, Igor Klimczyk, Justyna Jakubiec.

mgr Małgorzata Kłopotowska